zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies w celach statystycznych i realizacji usług.

Odladzacz to najbardziej wydajny i najmocniej działający, w formie granulatu, środek odladzający na bazie chlorku wapnia bezwodnego. 

Poprzez ciepło wydzielane w kontakcie z lodem następuje jego szybkie stapianie, a osłabione więzi międzykrystaliczne lodu czynią go bardziej kruchym i łamliwym, przez co łatwiejszym do usunięcia.

W postaci stałej chlorek wapnia jest jedynym, tanio dostępnym środkiem stosowanym w srogim klimacie, przy temperaturach rzędu od -15 do -35 °C.

Odladzacz działa znacznie szybciej niż sól i jest zdecydowanie bardziej od niej skuteczny.

Stosowanie go do odśnieżania dróg nie powoduje w przeciwieństwie do chlorku sodu (soli) istotnej szkodliwości dla przydrożnej roślinności, wód, zwierząt oraz praktycznie nie powoduje korozji.

Nie podlega ponownej krystalizacji przez co nie pozostawia nalotu, np. na obuwiu i ubraniu.

Odladzacz ponadto rozpuszcza się w wodzie nie powodując zatykania studzienek kanalizacyjnych, obniża wilgotność powietrza, a na nawierzchniach luźnych, gruntowych wiąże kurz i wydatnie eliminuje wzbijanie się pyłów.

Forma granulatu zwiększa wydajność, skuteczność, utrzymanie się na powierzchniach  pochylonych 45° oraz zapobiega wywiewaniu przez wiatr.

Kwalifikuje się do mieszania z solą drogową i piachem oraz do stosowania w formie roztworu.

Przeznaczenie:

Wytwarzając ciepło w kontakcie ze zmrożoną nawierzchnią, powoduje jej roztapianie oraz ochronę przed ponownym oblodzeniem nawet do 72 godzin.

Przeznaczony do posypywania powierzchni dróg, chodników, schodów, placów, podjazdów.

Efektywnie usuwa śnieg, lód, gołoledź, marznący deszcz i szron itp.

Simeplast

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: