zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies w celach statystycznych i realizacji usług.

Podpory teleskopowe przeznaczone są do czasowego mocowania elementów budowlanych i konstrukcyjnych. Najczęściej stosowane do mocowania płyt gipsowo - kartonowych lub innych w czasie ich pasowania i trwałego przykręcania np. na sufitach . Dociśnięcie przykręcanej płyty za pomocą wsporników, pozwala na skuteczną , samodzielną pracę jednemu montażyście.
Wsporniki wykonane są ze stalowej rury zakończonej szerokimi gumowanymi stopami, umieszczonymi na przegubach , dostosowującymi się do skosów sufitów lub ścian. Regulacja długości odbywa się dwuetapowo przez wstępne wysunięcie z korpusu i blokowanie sprężynowymi trzpieniami oraz precyzyjne wysunięcie i dopasowanie podpory wykonywane za pomocą dźwigniowego przycisku. Ważnym obszarem zastosowania wsporników jest skuteczne rozpieranie futryn niezbędne podczas montażów drzwi lub okien. Wsporniki Yato cechuje bardzo solidne wykonanie gwarantujące długotrwałą , bezpieczna eksploatacje .
W ofercie –dwa modele o długościach 60 do 115 cm oraz 120 do 290 cm. 
Maksymalne bezpieczne obciążenie to 30 kg.


Przeznaczenie / zastosowanie
Podpory teleskopowe do montażu płyt gipsowo-kartonowych i rozpierania montowanych futryn. Zakres roboczy 60 do 115 cm

Sposób użycia
Rozciągnąć podporę blokując sprężynowy bolec w odpowiednim otworze / jasna linia na wewnętrznej rurce wyznacza położenie zatrzasków/ umieścić pod mocowanym elementem i docisnąć precyzyjnie , używając dźwigni. Odblokowanie następuje po odciągnięciu metalowego "języka" wystającego pod dźwignią.

Yato
YT-64551

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

4 innych produktów w tej samej kategorii: