zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies w celach statystycznych i realizacji usług.

Uniwersalny klucz o długości 300mm dzięki zastosowaniu ruchomej szczęki górnej pozwala na samoczynne dostosowanie się do rozmiaru odkręcanego elementu. 

Jego konstrukcja pozwala na pracę w zakresie od 16mm do 38mm. Dzięki temu klucz szybkonastawny z powodzeniem zastępuję cały zestaw kluczy płasko-oczkowych oraz nastawnych, ograniczając zarówno koszty związane z ich zakupem jak i miejsce konieczne do ich przechowywania. 

Szczęka górna, o specjalnym hakowym kształcie, wraz z wyprofilowaną szczęką dolną zapewniają trzy punktowy kontakt z odkręcanym elementem. Pozwala to na pracę zarówno z rurami jak i wszelkiego rodzaju śrubunkami, takimi jak nakrętki czy zawory. 

Szczęki, o szerokości 14mm, wykonane są z bardzo twardej stali węglowej. 

Posiadają także hartowane zęby o twardości 46~52 HRC. Ich specjalnie wyprofilowany kształt powoduje, że wraz ze wzrostem siły nacisku na klucz coraz mocniej wgryzają się w materiał, zwiększając przyczepność i zapobiegają ślizganiu się. 

Dodatkowo szczęki mają budowę wielowarstwową, która jest dużo bardziej wytrzymała w porównaniu z konstrukcjami monolitycznymi. 

Klucz szybkonastawny pozwala na obsługę go jedną ręką. Szczęka górna dzięki wbudowanej sprężynie samoczynnie dostosowuje swoje rozwarcie w zależności od rozmiaru elementu. Natomiast w celu zwolnienia klucza wystarczy przycisnąć go w dół, co powoduje otwarcie się szczęki. Takie rozwiązanie daje operatorowi możliwość swobodnego wykorzystania wolnej ręki, a także znacznie przyspiesza pracę. 

Ergonomiczna rękojeść wykonana jest z ABS oraz antypoślizgowego TPR, które znacznie podwyższają komfort pracy. Dodatkowo w rękojeści jest otwór umożliwiający na powieszenie klucza na haczyku w warsztacie.

Przeznaczenie / zastosowanie

Odkręcanie rur i śrubunków

Yato
YT-22005

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: